Clayhillsi gastropubist

Clayhills logo shape
Clayhills on esimene gastropubi Eestis, mis asub keskaegses ehitises Pikal tänaval vaid 50 m kaugusel Raekoja platsist.

Gastropubid on uus trend, kus gourmet toit on ühendatud lõõgastava pubi keskkonnaga. Sõna „gastropubi” tuleneb sõnadest „gastronoomia“ ja „pubi“ ning Clayhills propageerib end Tallinnas nii hea restorani kui pubina.

Gastropubid pärinevad algselt Inglismaalt ning Clayhills on esimene omataoline Eestis. Meie menüü on inspireeritud nii Briti, Euroopa kui ka Eesti traditsioonidest ning kasutatakse hooajalisi kohalikke koostisaineid. Gastropubide parima tava kohaselt kirjutatakse menüü iga päev suurele tahvlile ning iga päev pakume värsket kala kohalikult turult ning parimat Eesti sea-, lamba- ja loomaliha ja meie peakoka Zvaonekwa (Zvaon) Chamunokara juhtimisel muutub meie menüü vastavalt hooajale, kuigi sellised kõigi aegade klientide lemmikud nagu käsitsi valmistatud sealiha ja õuna vorstikesed ning Clayhillsi gurmee-burger on alati menüüs olemas.

Ka õlle asjatundjad ei pea pettuma: menüüs on suur valik isevalmistatud, kohalikku ja välismaist õlut. Veini piirkonnad on laialt esindatud ning veinid valitakse eraldi välja toidu täiendamiseks. Clayhillsis saab nautida head toitu, õlut ja veini lõõgastavates hubastes siseruumides või soojadel suvepäevadel või –õhtutel väljas mugaval terrassil.

Clayhills gastropub Elav muusika on meie identiteedi oluliseks osaks. Clayhillsis on elav muusika igal nädalal neljapäevast kuni pühapäeva õhtuni. Elavat muusikat esitavad nii kohalikud kui ka rahvusvahelised artistid erinevates stiilides alates džässist ja soulist kuni popmuusika ja Ladina-Ameerika muusikani. Nädalalõppudel algab muusika peale lõunat ning ei ole paremat kohta lõõgastumiseks ja lõbutsemiseks ning sissepääs on tasuta.

Nimi Clayhills tuleneb Thomas Clayhills’i nimest, kes oli pärit Šotimaalt ning kelle äriettevõte Thomas Clayhills & Son ostis selle hoone 1729. aastal ning avas siin pudupoe. Clayhills’id olid väga võimas ja edukas kaupmeeste pere ning nende ettevõte on tõenäoliselt vanim äriettevõte kogu Eesti ajaloos, mis tegeles kauplemisega enam kui 300 aastat.

Kokkuvõttes on Clayhills gastropubi kaasaegne segu külalislahkusest, heast toidust ja jookidest keskaegses kaupmehe majas. Kohtumiseni Clayhillsis!


Clayhills Gastropubi

Pikk 13, Tallinn
clayhills.ee